Safirlift Component Asansör

Asansör Fren Sistemi

Asansör fren sistemi nedir?

Asansör Paraşüt fren sistemi, kabinin belli hız sınırlarını geçmesi durumunda kilitleme görevi yaparak düşmeyi engelleyen ve asansörün emniyetini sağlayan güvenlik sistemidir. Aşağı yönde veya yukarı yönde meydana gelebilecek beklenmedik bir hız artışı olduğu zaman devreye girer.

Paraşüt fren sistemi nasıl çalışır?

Asansör Paraşüt Fren Sistemi KABİN PARAŞÜT FREN MEKANİZMASI Alt veya üst süspansiyona bağlı olan paraşüt kolları ve halat kopması veya farklı nedenlerden dolayı asansörün standart düşme hızını geçtiği zaman devreye girer, asansörü aşağı yukarı yönde rayların üzerine sabitler.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu'na göre Ar-Ge; kültür, insan ve toplumun bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının artırılması ve bunun yazılım dahil yeni süreç, sistem ve uygulamalar tasarlamak üzere kullanılması için sistematik bir temelde yürütülen yaratıcı çalışmalardır.

Asansörün insan yaşamını etkileyen derin ve önemli bir geçmişi vardır ve bu muhteşem sistem içerisinde güvenli ve konforlu bir seyir , asansör sisteminin olmazsa olmazıdır bununla beraber asansör için en önemli AR-GE çalışmalarından birisi de ASANSÖR FREN SİSTEMİ üzerine yapılanlardır.

SAFİRLİFT COMPONENT ASANSÖR olarak pek yakında son teknoloji ile üretilen ASANSÖR FREN SİSTEMİ’MİZİ siz değerli müşterilerimizle heyecanla paylaşmaktan dolayı gurur duyuyoruz.